Lanyok Bonyhad

Szériában a bonyhádi lányok

Szakács Zoltánné nyugdíjba vonulásáig, ig volt a zeneiskola igazgatója. Ez idő alatt a növendékek nagyon sokszor és sikeresen szerepeltek különböző hangversenyeken, mind közösen, mind egyénileg. A hat működő tanszak közül zongora, vonós, fafúvós, rézfúvós a zongora vált a legnépesebbé: az éves tanulói létszám elérte a 90— főt. Innen került ki a legtöbb zenei pályára készülő tanuló is. Az iskola a legkorábbi időktől bekapcsolódott a helyi művelődési programba — zeneiskolai rendezvényekkel, tanári és növendékkoncertekkel, nemzeti és egyházi ünnepeken, kiállítás-megnyitókon, jeles évfordulókon való fellépéssel.

Új tanári gárdát kellett felépítenie. Egy évig óraadókkal oldották meg a problémát, utána viszont többen jöttek zenét tanítani Bonyhádra. Ekkor került a városba Kovács Erzsébet hegedűtanár Pécsről, de ugyanekkor érkezett Seleljo Alexandra és Seleljo Jaroszlav is: a zongorát, illetve klarinétot és szaxofont tanító házaspár — ők azóta számtalan hazai és külföldi sikert hoztak az iskolának. Ma a zeneiskolában fafúvós klarinét, szaxofon, fuvola , rézfúvós trombita, vadászkürt, baritonkürt, tenorkürt, harsona, tuba , vonós hegedű, gordonka , billentyűs zongora és ütős hangszereken tanulhatnak a gyerekek, népi hegedűt, brácsát, bőgőt, citerát is választhatnak, valamint az elektroakusztikus zeneművészeti ágba is belekóstolhatnak klasszikus szintetizátor, szintetizátor-keyboard, számítógépes zene.

Saját torka a hangszere azoknak a tanulóknak, akik a vokális tanszakon magánéneket tanulnak. Mindezen tanulmányokat megalapozzák és kiegészítik az elméleti tárgyak: szolfézs, zeneelmélet és zenetörténet-zeneirodalom. Az együttzenélés örömét a kamaracsoportok, a fúvószenekarok ifjúsági és utánpótlás , valamint a kórus erősítik. A néptánc csoport ben 17 fővel szakkörként indult a Vörösmarty Mihály Ifjúsági és Művelődési Házban.

Nemsokára megkétszereződött a gyereklétszám, sok óvodás is csatlakozott. Az együttes vezetőjének, Steiner Józsefnének a kezdeményezésére indult népzene i képzés az iskolában, amely a mai napig népszerű: népi hegedűt és népi éneket tanulhatnak a gyerekek. A későbbiekben a Völgység Táncegyesület, majd a Kakasdi Sebestyén Ádám Székely Társulat gyermek és ifjúsági tánccsoportjai is csatlakoztak az iskolához.

Az intézmény szervezeti felépítésének és a fenntartó változásának ellenére a táncművészeti képzések stabilan működnek mindhárom tanszakunkon: jelenleg a Bonyhádi Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészetoktatási Iskola Bartók Béla Alapfokú Művészeti Iskolájának részeként. A szeptembere óta fennálló moderntánc képzés működésének 15 éve alatt országos hírnévre tett szert. A számos fellépés és versenyeredmény mellett jelentős a szakirányban továbbtanulók száma.

Eltűnt egy 13 éves lány Bonyhádon

Tanulóink megtalálhatók a Magyar Táncművészeti Egyetem balettművész szakán és Táncpedagógiai Intézetében, a Pécsi Művészeti Szakközépiskola és Gimnázium táncművészeti tagozatán, a Szegedi Kortárs Balett és az Attraction árnyszínház társulatának tagjaiként. Táncos darabjainkat, programjainkat a bonyhádi közönség is nagy érdeklődéssel fogadja. Legnépszerűbb előadásaink az elmúlt 15 évből: A dzsungel könyve , Beszélő testek , A kis gyufaárus lány , , A pillanat ihlette művészet , , Tündér Lala , A Pad , Mondjátok hát, hogy nem reménytelen , valamint szabadtéri performance-aink.

Versenyeredményeink közül a legkiemelkedőbbek: az Országos Modern-, Kortárstánc Tanulmányi Versenyen elért számos első helyezésünk és különdíjunk; a Táncpedagógusok Országos Szövetségének rendezésében megvalósuló Országos Táncművészeti Fesztiválokon elért dobogós helyezéseink; és az Országos Táncjáték Fesztiválon elért két első helyezésünk. Skip to content Beíratkozás a es tanévre itt A zeneiskola kezdete Az es évek elején Bonyhádon a zeneoktatás szórványos, magánjellegű volt, de hamarosan nagy fejlődésnek indult.

A hivatalos zeneiskola megalakulása A megyei tanács művelődésügyi osztálya látván a növekvő igényeket, ban létrehozta Bonyhádon az Állami Zeneiskolát, amelynek igazgatója Szakács Zoltánné lett. Zeneiskolából művészeti iskola A néptánc csoport ben 17 fővel szakkörként indult a Vörösmarty Mihály Ifjúsági és Művelődési Házban.

Nemenként 16 csapatot hívtak meg Balatonfüredre. A februári megyei döntőben véglegessé vált, hogy nagy megmérettetés vár a bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium csapataira áprilisban. Ennek tudatában Toderoné Reidl Rita vezetésével folytatták heti rendszerességgel és nagy elszántsággal a felkészülést.

Navigációs menü

Az elmúlt évek tapasztalatai alapján a lányoknál egy erősebb csapattal készültünk a döntőre, így bizakodtam a jobb helyezésben, a középmezőny elejére vártam őket. Fiú vonalon nagy küzdelmekre volt kilátás, de megcélozták ők is a középmezőnybe kerülést. Sajnos a sorsolás során a fiúk a tavalyi ezüstérmes veszprémiekkel és egy budapesti csapattal mint később kiderült az idei bajnokkal kerültek egy csoportba, ami megpecsételte a sorsukat.

Tehetség.hu főmenü

Hódmezővásárhellyel nagy küzdelemben döntetlent játszottak. A helyosztóknál pedig a Helytállásuk példaértékű az utolsó sípszóig küzdöttek, tudásuk legjavát adták a gimis fiúk. Lányoknál is nehéz mérkőzésekre számítottak. Szintén a csoportba került a tavalyi ezüstérmes sárospataki csapat, valamint a debreceni vegyiparis lányok, akiktől vereséget szenvedtek eddig és egy ismeretlen veszprémi csapat.


  1. Gardony lanyok.
  2. Fehergyarmat ribancok.
  3. ESEMÉNYNAPTÁR.
  4. Bronzérmesek a bonyhádi kézilabdázó lányok.
  5. CUPYDO Társkereső Bonyhád (Tolna megye)?
  6. roszlanyok hu Szigetszentmiklos.
  7. Bonyhád hírek.

Már az első mérkőzésen látszott, hogy nagyon összeszedetten, pontosan játszanak és kihozzák magukból a maximumot, így magabiztos győzelmet arattak a debreceniekkel szemben. További lendületet adott, hogy nagy arányú gólkülönbséggel a veszprémiek ellen is sikeresek voltak a gimis lányok.

A legnagyobb kihívást pedig a sárospataki csapat jelentette a második napon. Heroikus küzdelemben, óriási mentális összeszedettségüknek is köszönhették az eredményt és végül sikerült a csoda, kiharcolták maguknak a csoportelsőséget jelentő győzelmet. Ezzel az eredménnyel már az elődöntőbe kerültek a bonyhádiak. Nem voltak csüggedtek, amikor vereséget szenvedtek a szentgotthárdi csapattól későbbi bajnok , mert így is lehetőségük nyílt a bronzéremért játszani az utolsó napon.

A bonyhádi gimnázium történetében még nem szerepeltek ilyen előkelő helyen kézilabda csapatok a diákolimpián, így ez is plusz doppingot jelentett nekik, hogy mekkora jelentőséggel bír az idei eredményük. Ennek tudatában terhet csak a tovább tanulásnál 10 többletpontot jelentő 3. A bronzmeccsen végül a fehérgyarmati lányokat magabiztos játékkal, határozott védekezéssel és pontos támadásokkal győzték le.

rip-date 2005.01.29 -=- DJ Ada \u0026 Timo (Oldskool Set - part 1.) - Atlasz Disco (Bonyhád).avi

Rengeteget jelent számomra ez a bronzérem, hogy a gimiben elsőként értek el ilyen eredményt a gyerekek. Tudtam, hogy jók lesznek, mert nagyon fegyelmezetten, pontosan játszottak egész hétvégén, de hogy ilyen sikerrel zárjuk a hétvégét, meg se fordult a fejemben.