Csurgo lanyok

Bukovics Rebeka. Nagykanizsa 3,5 éves korom óta úszok, ben kezdtem el versenyezni Legjobb eredmények Zala m. Diákolimpia döntő I. Béka Derby 4x50m vegyesváltó Vass Dorottya úszó. Vass Dorottya. Csurgó 5 év kormomban kezdtem úszni, 3 éve járok rendszeresen edzeni és versenyekre.

Maradjunk kapcsolatban!

Andrási Zsófia úszó. Andrási Zsófia. Miklósfa 4 éves korom óta úszok, első versenyem decemberében volt Barcson. Legjobb eredmények Zala m. Diákolimpia döntő II. Tüske Bence úszó. Tüske Bence. Zákány Középsős koromban tanultam meg úszni, a csapatba őszén kerültem be. Legjobb eredmények Somogy megyei Diákolimpia I. Németh Dzsennifer úszó. Németh Dzsennifer. Berzence ban kezdtem az úszást. Tanévzáró Úszóversenyen a legeredményesebb lány versenyző voltam.

Dergecz Dezső edző. Dergecz Dezső. Akikre büszkék vagyunk Varga Dominika úszó. Varga Dominika. Jelenleg a Kaposvári Sportiskola úszója vagyok. Legjobb eredmények nyarán az Országos Vidékbajnokságon - még csurgói színekben - 50m pillangó úszásban 2. Patak Letícia úszó. Patak Letícia. Barcs 5 éves koromban kezdtem el úszni és szeptemberében versenyeztem először Harkányban.

Legjobb eredmények m mellúszásban az Országos Diákolimpia döntőjébe jutottam és ott a Vass Ákos úszó.


  • Férfi kézi: a Kielce időn túli hetessel győzött Csurgón - NSO;
  • CSNKC | Csurgói Női Kézilabda Club;
  • Balatonfured lanyok?
  • Rauchoffer Josephine!
  • Csurgó település híres embere;
  • Hosszupalyi kurvak?
  • randi kuckó Bataszek?

Vass Ákos. Barcs 5 éves korom óta úszok, szeptembertől edzettem a csapattal. Legjobb eredmények Csurgói színekben megszerzett eredményeim közül a márciusában Hódmezővásárhelyen az Országos Diákolimpia döntőjén mellúszásban elért 5. Budapest Országos Diákolimpia döntő B. Varga Virág úszó.

Kézilabda EHF-kupa: kikapott, de továbbjutott a Csurgó

Varga Virág. Csurgó Legjobb eredmények Barcs, Mikulás Kupa m hát Buzics Bence úszó. Buzics Bence. Középsős koromban tanultam meg úszni, első versenyem ben a Somogy megyei Diákolimpia volt. Legjobb eredmények Keszthely IV. Tanévzáró Úszóversenyen 50m hát Fekete Tamás úszó. Fekete Tamás. Berzence márciusában kezdtem úszni. Csurgó Kupa 50m mell, 50m hát, 50m gyors, 50m pille m vegyes Célom Minél többet javítani az időeredményeimen.

Hosszu Nóra úszó. Hosszu Nóra. Csurgó 4 éves korom óta úszok, áprilisában voltam először versenyen. Legjobb eredmények Somogy megyei Diákolimpia II. Az országoson, Miskolcon 7. A testnevelők nem hagyták, hogy a lányok elkeseredjenek, hiszen a pár hónapos munka után ez gyönyörű eredmény volt! A következő években az edzők már érezték, hogy a középiskolás bajnokság viszonlyag kevés mérkőzése nem elég a csapatnak, ezért indulási lehetőséget próbáltak szerezni a megyei bajnokságban. A probléma az volt, hogy diáksportkör nem vehetett részt a fordulóban.

Név kellett. Kérésükkel a Csurgói Spartacushoz fordultak. Nevet és járművet kértek, amivel el tudtak menni az idegenbeli mérkőzésekre. Az egyesület szívesen segített. A nevet ugyan mi adjuk, az utazást mi biztosítjuk, de tulajdonképpen a gimnázium együttese. A kemény munkának meg lett a gyümölcse.

Lányok a pácban

A csurgói csapat ben megnyerte a megyei bajnokságot, majd az osztályozó mérkőzés után NB II-es csapat lett. Igaz, ban búcsúzniuk kellett, de ez mit sem változtatott az es eredményen. A csapat ben került ismét NB II-be és azóta is nagyszerűen megállja a helyét. Időközben a szakosztály neve is megváltozott, Csurgói Szabadidő SE lett. Ide is osztályozón keresztül lehetett bejutni, ugyanúgy, mint az NB II-be. Az OIB fontosabb a csapat számára, hiszen itt olyan csapatokkal mérhetik össze erejüket, mint a budapesti Vasas vagy a budapesti Építők NB I-es csapatai.

Ezekből a mérkőzésekből pedig mindig nagyon sokat tanultak a lányok. Csurgó város nagyságrendje, a településen található néhány középszintű gazdálkodási egység viszonylag szűk háttérbázist jelent a versenysport számára. A reális pénzügyi, szervezeti és más meghatározó szempontokat mint például az elhelyezkedés, a lakáshoz jutás stb. Ezért, miután a tanulmányaikat befejező diákok közül csupán néhányan maradnak a csapatnál többen felsőfokú intézményekben tanulnak tovább, míg mások volt lakóhelyükön keresnek munka-, illetve letelepülési lehetőséget a Csurgói Szabadidő SE tipikusan utánpótlás nevelő egyesület.

A Csurgóról elkerült kézilabdások nagy része természetesen nem fordít hátat a sportágnak, hanem az új egyesületben folytatja tovább sportpályafutását. A csurgói kézilabda utánpótlás-nevelés sportszakmai eredményességét a Nemzeti Bajnokságban szereplő illetve válogatott szintet elért játékosok igazolják. A mai felfogás szerint a kiválasztástól a csúcsteljesítmények eléréséig edzéseket úgy tekinthetjük, mint a sportbeli teljesítőképesség — meghatározott törvényszerűségek szerint alakított — kiszélesítési folyamatát. E pedagógiai eszközökkel bővített egységes fejlesztési folyamatban az egymást követő edzési célok sorrendisége funkcionálisan meghatározott, vagyis a teljesítőképesség fokozásában sem tehetjük meg a második vagy harmadik lépést az első előtt.

Ugyanakkor, ha ebben a szisztematikusan felépített sorrendben — amiben az előző mindenkor alapot és feltételt jelent a következő számára -, nem történik meg az adott feladatok megoldása, illetve bizonyos célszintek elérése, a teljesítmény-fejlődésben nagy valószínűséggel deficitek lépnek fel, amelyek már csak nehezen, vagy egyáltalán nem lesznek kompenzálhatók az edzésfolyamat későbbi részeiben. Éppen ezért a többéves edzésfelépítés összkoncepciójában az első képzési alapnak, amely a legkisebbek munkáját öleli fel II-III.

Korcsoport , kitüntetett szerepe van. A sportbeli teljesítmény-fejlődés időt és sok türelmet igényel! Az utánpótlásedzésünk gyakorlatában a legtöbb hibát éppen a lépcsőszerűen felépülő edzéscélok konzekvens követésében véljük. Jóllehet, az edzéscélok egymásutánisága viszonylag életkortól független — az elsődleges rendezési kritérium itt a mindenkori sportkövetelmény karaktere -, a foglalkozások tartalmi, metodikai alakítása azonban nem.

Azt, hogy ezek a célok, mikor, hogyan és milyen eszközökkel valósíthatók meg, a funkcióérettség törvényszerűségei és az individuális fejlődési tempo határozza meg. Ezeket az elveket figyelmem kívűlhagyva a fiatalok felkészítése könnyen redukált felnőttedzésre válthat — ami magában sejti a korai specializáció veszélyét -, s csupán a sportágspecifikus versenytevékenységre irányul. Az alapfokú oktatási intézmények DSK-i közül a csurgói Eötvös Általános Iskola lány kézilabdacsapatának eredményei a legfigyelemreméltóbbak.

Olvasó lány – Köztérkép

Ez pedig az ott tanító testnevelő tanárnak, edzőnek, Határ Györgynek köszönhető. Miután a legfiatalabb korosztály felkészítését valamennyi DSK-nál a testnevelő tanár végzi, a tehetséges gyerekek kiválasztása korábban a testnevelési órákon való megfigyelés alapján történt. Az OSH által kidolgozott kiválasztási szisztéma a megyében — így Csurgón és környékén is -, től került bevezetésre. Az első harmadik osztályos korban , illetve a második ötödik osztályos korban végzett átfogó teljesítményfelmérés már szélesebb körő információkat nyújt a sportági alkalmasság tekintetében is és így objektívebb támpontot ad az edzésmunka további tervezéséhez.

Kövess minket!

Szakiskolában adott. MIndkét intézmény megyei beiskolázású és kellő szűmú kollégiumi férőhellyel rendelkezik ahhoz, hogy a távolabbi helyekről érkező tanulókat fogadni tudja. Az általános iskolák kézilabdacsapataiban kimagasló teljesítményt nyújtott játékosainak továbbtanulása tudatosan orientált.

Az, hogy a gimnáziumban ki fog kézilabdázni, mindig egy kis osztályok közötti házi bajnokságban dől el. Mindenkinek van játékra lehetősége, így esetleg aki úgy került bele, hogy nem tudott róla, megcsillogtathatta tehetségét.

Csurgó Sportcsarnok és környéke

A kiválasztásnak is meg volt a maga sajátos hangulata, hiszen az egész gimnázium kivonult a pálya szélére. A Diákolimpia IV-V. Tekintsük át, hogy milyen eredményeket értek el a lányok a Diákolimpia versenyein és között. A középiskolai versenyek Diákolimpia döntőiben elért eredmények:. Az országos dontő legjobb szélső játékosa: Polgár Mónika. Az országos döntő legjobb védőjátékosa: Tóth Anita. A helyi utánpótlás-nevelés anyagi, tárgyi, személyi feltételei. Ahhoz, hogy a gimnázium női csapata indulhasson a megyei bajnokságban, szükség volt egy névre, egy egyesületre.

Ez az egyesület — a Csurgói Spartacus — csak a nevet adta és a járművet biztosította, de minden egyéb ügyet a csapat körül a Kátai házaspár intézett. A szó szoros értelmében vett anyagi támogatója a csapatnak nem volt, a szükséges pénzt, különböző pályázatokon amit Tanár Úrék írtak kapta az egyesület. Ezen kívül inkább felszerelésbeni támogatásban részesült a csapat, a Napsugár Ipari Szövetkezettől és a Faktor üzemektől.